H20 Ahşap Kiriş - İskele Kalıp Sistemleri

Betonarme kolon, betonarme perde, betonarme döşeme ve daha birçok betonarme kalıp sistemlerinde uygulanabilir. Kullanım ömrü diğer ahşap elemanlara göre daha uzun ve dayanıklıdır. Farklı betonarme proje ve kalıp uygulamalarında uyum kolaylığı sağlayarak avantaj sağlar. Mukavemeti ve dayanıklılığı yüksek olmasının yanı sıra hafif bir yapı elemanıdır.

Değişik betonarme kalıp uygulamalarında uyum kolaylığı sağlayarak avantajlar sağlar. Güvenilir, milimetrik ölçüler, Yüksek kaliteli özel tutkalı ile uzun kullanım ömrü Özel yuvarlatılmış kafası ile daha iyi korunma ve uzun süre sorunsuz saklanabilme.

Dikey ve yatay olmak üzere 3 kat laminasyon yapılarak hem mukavemeti artırılmış hem de burulma ve dönmesi önlenmiştir. Standart boyların yanı sıra özel ekleme elemanı ile daha uzun boyda kirişler elde edilebilir. Ahşap Kirişler, Perde, kolon ve döşeme kalıpları için ideal bir taşıyıcı olduğu kadar ahşap kerestenin taşıyıcı olarak kullanıldığı her yerde hafif dayanıklı ekonomik ve taşıma kapasitesi yüksek bir yapı elemanıdır.

Kullanım Alanları ;

- H20 Ahşap kalıp kirişleri betonarme kalıp sistemlerinde (betonarme döşeme, betonarme perde, betonarme kolon vb) çok amaçlı kullanılan bir elemandır.

- Değişik betonarme kalıp uygulamalarında uyum kolaylığı sağlayarak avantajlar sağlar.

- Kullanım ömrü geleneksel ahşap elemanlara göre uzundur ve dayanıklıdır.

- Üretim kesiti standarttır, boyu projeye özel üretilebilmektedir.

- Kullanım süresi ve kullanım alanları düşünüldüğünde ekonomiktir.

- H20 Ahşap kalıp kirişleri çevre ve orman dostudur.

Kullanımla ilgili önemli uyarılar ve kurallar :

- Genel inşaat denetimi izinlerine uygun ahşap kalıp kirişinden olmalı

- Ahşap kalıp kirişlerinin destek aralığı 4 m'yi aşmamalı

- Kalıp yüzeyi üst kemere yerleştirilip çivilenmelidir.

- Ahşap kalıp kirişleri statik gerekliliklere uygun olarak devrilmelere karşı emniyete alınmalıdır.

- Ahşap kalıp kirişleri her kullanımdan önce montaj firması tarafından kusursuz durumu konusunda kontrol edilmelidir. Hasar veya çürüme sonucu zayıflayan kirişler kullanım dışı bırakılmalıdır.